Поверхневі насоси призначені для підйому чистої рідини з глибини не більше 12-25 метрів. Світ буріння пропонує купити насос поверхневий з доставкою в будь-яку точку України зручним для Вас службою доставки: Харків і Харківська область, Одеса і область, Київ, Хмельницький, Дніпро, Кропивницький, Запоріжжя, Львів, Ужгород, Луцьк, Черкаси, Тернопіль, Вінниця, Івано-Франківськ, Маріуполь, Донецька і Луганська області, Херсон, Миколаїв, Чернігів, Полтава, Житомир, Рівне, Чернівці.
Поверхневі насоси: застосування
Основним перекачуючим пристроєм для налагодження автономного водопостачання в будинку, на дачі або ділянці виступає поверхневий насос. За допомогою такого обладнання перекачують воду зі свердловин, колодязів, бочок, басейнів, штучних водойм та інших ємностей для побутових і промислових потреб. Використовуються помпи для забезпечення питною водою, господарських потреб, поливу і зрошення, а також в пожежогасінні і мийних системах. Часто агрегати називають насосами для поливу і садовими насосами.
Помпи отримали свою назву завдяки місцю розташування. Встановлюються поверхневі пристрої на Землі недалеко від джерела, в який опускають шланг. Глибина забору води не повинна перевищувати 8 метрів. А робоче середовище винна бути чистою і не містити довговолокнистих і абразивних фракцій. Якщо свердловина або колодязь більше 8 метрів, то в цьому випадку використовують заглибні насоси. Їх опускають в товщу води, де розміщуються стаціонарно.
Однак не буває правил без винятків. Спеціальним пристроєм, який дозволить качати воду з більшої глибини, виступає ежектор. Він надає потоку води прискорення і збільшує глибину забору води до 20, а іноді і до 40 метрів. Випускаються насоси з вбудованим в корпус ежектором. Вони розраховані на глибину до 10 метрів і призначені збільшувати натиск рідини, що надходить. Ежектор, встановлений на відстані від насоса, називають виносним. Для підключення потрібна рециркуляційна труба і додатковий накопичувальний бак. Це враховують на етапі проектування водопроводу. Виносний ежектор можливо виготовити самостійно.
Поверхневий водяний насос: плюси і мінуси
Якщо порівнювати наземні насоси з занурювальними пристроями, можна виділити такі переваги поверхневих насосів:
- невеликий розмір
- мобільність
- легкість установки
- простота обслуговування і ремонту
- будівлі створювати високий напір в невеликій кількості води
- можливість відкачування води з невеликої глибини
- невелика ціна поверхневих насосів.
У наземних помп є і недоліки:
- створюють шум при роботі
- встановлювати необхідно в місцях, захищених від впливу атмосферних явищ
- невелика глибина забору рідини
- чи не захищені від "сухого ходу", тобто перед включенням в патрубок повинна бути попередньо залита вода
- перекачують тільки чисту воду
Які бувають поверхневі насоси
Залежно від цілей використання водяні поверхневі насоси поділяються на 2 основних віді:
- Вихрові-конструктивно складаються з електричного двигуна і робочого колеса з лопатями, закріпленого на валу. Рідина надходить у вхідний патрубок, переміщається від центральної частини до периферії і назад, утворюючи вихори, що призводить до збільшення тиску, і виходить через вихідний отвір. Використовуються, коли потрібен великий натиск. Застосування для брудної води не допустимо.
- Відцентрові-перекачують воду за допомогою обертання робочого колеса, що створює відцентрову силу. Рідина виштовхується в патрубок за рахунок створюваного розрідженого простору під тиском. Допустимо вміст невеликої кількості твердих речовин. Такі помпи більше продуктивні, ККД їх вище, ніж у вихрових насосів. Тому відцентрові установки є більш затребуваними. Залежно від кількості робочих коліс виділяють одноступінчаті і багатоступінчасті механізми. Чим більше робочих коліс, тим вище продуктивність насоса. Коштувати такі агрегати будуть дорожче.
Перед роботою робоча камера поверхневого насоса повинна бути наповнена водою. З цією метою встановлюють датчики сухого ходу, поплавкові вимикачі, реле тиску. Існують моделі з уже збудованим захистом від сухого ходу.
На ринку насосного обладнання можна купити поверхневі насоси однофазні і трифазні. Для автоматизації процесу перекачування для такого наземного пристрою потрібен блок керуючої автоматики і гідроакумулятор. Також можливо придбати вже готову насосну станцію. Такий варіант обходитися дешевше зібраної конструкції.
Як вибрати побутовий поверхневий насос
Виробники випускають великий асортимент поверхневих насосів для води. Інший раз покупцеві складно розібратися в представленій номенклатурі. Підбирають потрібний агрегат індивідуально в залежності від цілей, конструкції трубопроводу, складу робочої рідини.
Для початку вимірюється глибина джерела і визначається місце установки поверхневого пристрою. Розмістити водяний насос можна в приямку, кесоні, підвалі або окремому приміщенні. Прямі сонячні промені і опади не повинні потрапляти на помпу. Якщо обраний ежекторний варіант, варто подбати про звукоізоляцію, оскільки працюють насоси.
Важливо розрахувати необхідне значення напору поверхневого насоса. Для цього вимірюються і підсумовуються:
- довжина труб по горизонталі від джерела води до найвіддаленішого місця водозабору
- глибина всмоктування
- висота підйому
- втрати при гідравлічному опорі труби на рівні 25% довжини труби від джерела до насоса по горизонталі і 10% відстані від насоса до далекої точки водозабору.
- плановане значення тиску (в середньому 2 атмосфери, причому 1 атмосфера дорівнює 10 метрам напору).
Для сім'ї з 4-ох чоловік вистачає поверхневого насоса, що перекачує 3 куб.м води на годину з врахуванням поливу. Але тут головну роль відіграє дебіт свердловини, що характеризує заповнюваність водою в одну годину. Споживання води не повинно перевищувати прихід.
Потужність насоса безпосередньо залежить від значень напору і продуктивності. Випускаються енергозберігаючі агрегати, які дозволять економити електрику.
При покупці поверхневого насоса приділяйте увагу матеріалу виготовлення, герметичності вироби. Бажано наявність сервісного центру поблизу і запчастин.
Вартість поверхневих насосів залежить від виробника, параметрів роботи, якості матеріалу виготовлення та інших характеристик. Оснащення захистом від сухого ходу і вбудованим ежектором збільшує ціну поверхневого насоса.
В інтернет-магазині компанії Світ буріння можна купити будь-який поверхневий насос за подібною ціною. У нас представлені бренди вітчизняних і зарубіжних виробників: Італія, Польща, Україна і Китай. Серед них такі торгові марки як:
- Leo
- Aquatica
- Wetron
- Насоси плюс
- Водолій
- Rudes
- Sprut
- Optima
- Pedrollo
- Kenle
- Rosa
- Werk
Товари цих брендів сертифіковані і відповідають встановленим нормам і стандартам. На продукцію поширюється гарантійні зобов'язання.
Як купити поверхневий водяний насос
На нашому сайті Світ буріння можна купити поверхневий насос для води недорого. Для постійних клієнтів діє бонусна система знижок. Підібрати потрібну модель допоможуть фахівці компанії. Надамо консультацію з будь-якого питання. Для замовлення потрібного пристрою телефонуйте за вказаними телефонними номерами або заповніть запропоновану заявку. Також можливо скористатися послугою зворотного дзвінка. Працюємо кожен день. Доставляємо продукцію по Україні зручними перевізниками: Нова Пошта, САТ, Делівері, Нічний Експрес, Автолюкс. Забирайте товари на складі в Харкові самостійно або замовте адресну доставку. Оплату приймаємо готівкою, переказом на карту або післяплатою.
Все ще замислюєтеся Де купити поверхневий насос для свердловини? Звертайтеся в світ буріння. Ми надамо безкоштовну консультацію, у нас завжди є бонуси і вигідні пропозиції. Телефонуйте-відправимо товар в день замовлення.
Дивіться також:
Поверхневі насоси вартість на Мир Бурения (ціни Грудень 2024)
Поверхневий відцентровий насос ХЕЛЗ (Helz) БЦ 1.1 - 20 | 4 120.00 грн. |
Насос поверхневий Wetron 775024 0.75 кВт; h=18м; 200л/хв | 2 503.00 грн. |
Поверхневий насос Водолій БЦ 1,2-18У 1.1 (горизонтальний) | 4 770.00 грн. |
Поверхневий відцентровий насос ХЕЛЗ (Helz) БЦ 1.6 - 20 | 4 560.00 грн. |
Поверхневий відцентровий насос ХЕЛЗ (Helz) БЦ 1.2 - 20 | 4 120.00 грн. |