Як обрати циркуляційний насос

09-01-2021 22:45

Зміст

Призначення циркуляційних насосів

Циркуляційні насоси застосовуються в автономному опаленні, кондиціонування, вентиляції, гарячого водопостачання. Пристрої працюють в житлових приміщеннях, котелень, тепличних господарствах і в системах сонячного обігріву. Широке застосування такі агрегати отримали в системах водяного теплої підлоги. У випадках слабкого напору води, встановлюють підвищують циркуляційні агрегати. Також установки використовуються в промисловості для перекачування гарячих і холодних неагресивних рідин. Вони забезпечують примусовий рух рідини по замкнутому контуру і рециркуляції, підтримуючи при цьому робочий тиск.

Жителі приватних будинків, власники індивідуальних господарств з успіхом користуються циркуляційними насосами, так як завдяки їм виключені перебої в системі, а електроенергія витрачається мінімально.

Рекомендації по підбору циркуляційних насосів для опалення

Циркуляційний насос обраний правильно, якщо за годину він перекачує мінімум 3 рази повний обсяг теплоносія. Обсяг води має становити 10-12 літрів на 1 кВт потужності котла. Агрегат підбирається в залежності від площі приміщення і теплової потужності системи. Потужність джерела тепла визначається твором корисної опалювальної площі будівлі та питомої теплонеобхідністю будівлі, діленим на 1 000. Наприклад, для будівлі з більш, ніж двома квартирами питома теплонеобхідністю складе 70 Вт / кв. м, для окремих будинків з 1-2 квартирами - 100 Вт / кв.м. При цьому не важливо кількість поверхів.

Об'ємна подача дорівнює приватному споживання тепла на питому теплоємність води (1,163) помножену на розрахункову різницю температур в прямому і зворотному трубопроводах системи (стандартно 10-20 градусів Цельсія), тобто Q = споживання тепла / 1,163хΔt.

Щоб подолати опір трубопровідної мережі, агрегат повинен забезпечувати тиск (напір). Необхідно також враховувати втрати тиску. Наприклад, втрати в 1 метрі пластикової труби складуть 150 Па, в компактному котлі - до 15 кПа, в тепловому лічильнику, теплообміннику, тепловому електронасос, що регулює вентилі, конвекторі, фільтрі - до 20 кПа, зворотному клапані, радіаторному вентилі, водонагрівачі - до 10 кПа, радіаторі - 0,5 кПа.

Так, визначивши натиск і подачу, можна підібрати циркуляційний насос зі схожими параметрами.

Установка циркуляційних насосів

Перед установкою електронасоса необхідно ознайомитися з інструкцією по експлуатації. Місце установки агрегату для систем гарячого водопостачання особливого значення не має. Для радіаторних систем опалення навпаки важливо. Помпу розміщують на зворотній лінії біля котла, так як тут температура найменша. В системах "тепла підлога" насос монтують на лінії подачі.

Агрегат повинен розміщуватися в безпосередній близькості до розширювального баку. На всмоктуючому патрубку встановлюють фільтр. Вал повинен знаходиться в горизонтальному положенні для "мокрих" насосів. Установка не повинна працювати "всуху". Перед включенням система повинна бути заповненою водою, а повітря спущений.

Різновиди циркуляційних насосів

Циркуляційні насоси підрозділяються на види в залежності від ротора:

Мокрі, в яких ротор знаходиться в перекачується рідини. Використовуються в невеликих системах, мають невеликий коефіцієнт корисної дії, безшумні.

Сухі, в яких ротор працює без рідини. Застосовуються в великих системах, ККД їх високий, чутливі до пилу, створюють шум.

У зв'язку з великим попитом на циркуляційні насоси виробники електрообладнання випускають безліч пристроїв з різноманітними характеристиками, які формують ціну приладів. Так як агрегати так чи інакше контактують з водою, їх виготовляють з якісних матеріалів, які стійкі до корозії. Корпус зазвичай виконують з чавуну, а робоче колесо з технополімера.

Розглянемо деякі характеристики циркуляційних електронасосів:

  • Напір - до 50 метрів

  • Потужність - від 65 Вт до 7500 Вт. Чим більше точок експлуатації, тим потужніше потрібен агрегат.

  • Продуктивність - 26,4 л / хв - 1450 л / хв.

  • Двигуни - встановлюють асинхронні, синхронні, безколекторні з електронним управлінням.

Тип з'єднань:

  • різьбове (гвинтове)

  • фланцеве (диски з отворами для кріплення).

Насоси комплектуються відповідними фланцями, гайками, перехідниками, соединителями, шнуром харчування. Розміри патрубків і перехідників різноманітні: від 1 дюйма до 4 дюймів.

Випускають вироби з виносними датчиками температури, терморегуляторами, перемикачами швидкостей, авторегулюванням.

Також існують енергоефективні насоси класу «А», що дозволяють економити електроенергію до 75%, у яких 11 режимів роботи, є індикація помилок при виході з ладу.

Де і як купити циркуляційний насос

Знаючи особливості своєї системи Ви можете підібрати пристрій на сайті Світ Буріння. Ми пропонуємо широкий вибір електропомпа різних виробників, які добре зарекомендували себе на ринку. Серед них: Aquatica, Sprut, Rudes, Насоси плюс обладнання. Вироби сертифіковані, відповідають нормам і стандартам