Чи варто ремонтувати свердловину

23-07-2019 17:55

Зміст

чи потрібно робити ремонт свердловини

Несправності свердловин

Бувають випадки, коли джерело води в приватному приходить в непридатність.

Свердловина може зламатися з деяких причин:

  • пошкодження труби - іноді камені під напором води або внаслідок переміщення пластів землі можуть пошкодити розтруб. Внаслідок цього з'являється тріщина або діра, яка порушує цілісність колони. В результаті може статися обвал, зсув труби, деформація кабелю або троса, а також зміна якості і складу води;
  • прогнивання свердловинного фільтра. Не так давно єдиним матеріалом для фільтрації при бурінні свердловин під ключ була нержавіюча сітка. Її накручували і монтували до нижньої обсадної трубі з метою механічного очищення від грубих домішок, в тому числі. Низька якість сітки і тривалий термін її використання можуть призвести до утворення дірок в фільтрі, наповненні свердловини піском, а також неможливості роботи відцентрового насоса в ній;
  • замулювання дна - виникає в результаті неправильної конструкції, тривалого невикористання. Така поломка призводить до виходу попи з ладу. Небезпечно те, що без монтажу насоса в свердловину Ви не зможете дізнатися, чи працює вона. А якщо висота стовпа чистої води невелика - можна швидко попрощатися з насосним обладнання. Варто застерегти, що після консервації потрібно досить уважно стежити за роботою глибинного насоса в свердловині.
  • попадання сторонніх предметів - якщо Ви не встановили оголовок, дачник або будь-яку іншу захист розтруба, завжди є ймовірність наявності великого і дрібного сміття. Найчастіше потрапляють частинки потраплять на дно, однак можуть застрягти, перешкоджаючи переміщення насоса, погіршити якість води і привести помпу в непридатність.
  • закінчилася вода - явище поширене. Трапляється, що відсутність вологи - тимчасове, обумовлене високою продуктивністю насоса, яку можна з дебітом свердловини. В інших ситуаціях - вода не повертається. Дуже важливо мати механічне реле тиску або автоматику, що запобігають сухий хід насоса і його вихід з ладу.

Що робити, щоб свердловина не вийшла з ладу

У кожному з описаних випадків є можливо запобігти негативний результат:

  1. Рекомендуємо звертатися до професіоналів і не економити, так як зниження ціни відбувається тільки шляхом покупки дешевої обсадної труби. Вона не може витримати потрібну навантаження і може дати тріщину
  2. Використовуйте (або обговоріть це з буровиками) поліпропіленові фільтри, термін експлуатації яких значно вище, ніж у нержавіючої сітки.
  3. Прокачивайте і користуйтеся свердловиною. Не залишайте її без роботи на тривалий час. Якщо ж замулювання сталося, викличте майстра, нехай Вам відновлять стару свердловину, якщо це можливо. Ні в якому разі не використовуйте в цьому випадку самостійно вібраційні насоси. Це може привести до того, що джерело води прийде в повну непридатність і ніхто не погодитися його ремонтувати.
  4. Встановлюйте захисні механізми на свердловину - вони досить недорого коштують. Оголовок надійно закриє свердловинне отвір. У разі, коли щось все-таки потрапило в середину - зверніться до фахівців з відеоспостереженням, які максимально акуратно і швидко витягнуть потрапили предмети. Самостійні спроби можуть бути небезпечними для життя і здоров'я.
  5. Якщо надходження води нерегулярно внаслідок високої потужності насоса - підберіть помпу для Ваших вихідних умов, це продовжить термін експлуатації точки водозабору і самого насосного обладнання. Коли вода скінчилася - є варіант заглибитися. Але робити це має тільки в тому випадку, коли нижче достатньо води. Крім цього врахуйте, що при бурінні свердловин в трубі продуктивність і дебіт можуть зменшиться.

Чи варто ремонтувати свердловину?

У кожному случає буровий майстер приймає індивідуальне рішення. Універсальної відповіді дати неможливо, так як вихідні параметри можуть значно відрізнятися. Одне загальне правило - ми рекомендуємо замовити нову свердловину, на яку Ви отримаєте тривалу гарантію. На ремонтні роботи адекватний фахівець не дасть гарантії і ось чому:

  • описані причини виходу з ладу є незворотними (звичайно, крім потрапляння стороннього предмета);
  • розтруб і основна частина свердловини знаходяться під землею, тому досконально оцінити стан і глибину навіть за допомогою відеодіагностики не завжди можливо;
  • прокачувати стару свердловину можна, однак якщо матеріали зносилися, то і працювати вона в наслідок буде недовго. Раптова поломка може коштувати насоса.

Бурові майстра Світ буріння виходячи з досвіду можуть констатувати: 70 відсотків людей, які оплачують ремонт, через деякий час звертаються і замовляють свердловину під ключ. До слова, ціна на відновлювальні роботи не є низькою. Вона складається з плати нормо-годин, палива, користування камерою і знадобилася оснащенням. Так як гарантію на проведений ремонт практично ніхто не дає, то і фінансові кошти поверненню не підлягають. Тому вирішувати Вам - зробити свердловину по ключ або відновлювати стару, яка все одно рано чи пізно перестане працювати.

свердловина під ключ МГБУ

Чому варто займатися буровим ремеслом

Фільтр для очистки води зі свердловини

Який глибинний насос краще

Як відремонтувати водяний насос