Зміст
- 1 Як підібрати поверхневий насос?
- 2 Класифікація зовнішнього насоса для свердловини за способом підйому води і робочого механізму
- 3 Який поверхневий насос вибрати
Як підібрати поверхневий насос для свердловини?
Якщо на Вашій садовій або приватній ділянці з'явилася свердловина або колодязь, з відстанню до дзеркала води менше 10 метрів, то отримати воду з неї можна насосом для свердловини поверхневим .
Якщо до дзеркала більше зазначеної цифри, зверніть увагу на глибинний погружной насос, який може бути відцентровим, вихровим або гвинтовим. Крім самого насоса для того, щоб правильно його закріпити, а також підключити насос, Вам необхідно купити електричний кабель (з заземленням), трос нержавіючої або мотузка, а ще оголовок, який одягається зверху на розтруб.
Вибір поверхневого насоса не найпростіший. Серед різноманіття торгових марок і товарів легко розгубитися. Почнемо з самого елементарного. Коли Ви дивитеся на поверхневий насос для свердловини він явно відрізняється від погружного. По розташуванню корпусу бувають:
- вертикальні (наприклад, ХЕЛЗ або Водолій)
- горизонтальні (Pedrollo, Aquatica, Насоси +)
Вертикальні насоси поверхневі для свердловини менш продуктивні це обумовлено розмірами двигуна і всмоктуючого механізму, які просто не можуть розміститися в корпусі так, щоб зовнішній насос для свердловини міцно тримав положення.
Призначених не насосу для води кілька. Це може бути:
- підйом рідини з глибини на поверхню;
- забезпечення постійного напору в системі водопостачання;
- полив;
- викачка чистої або напів-брудної води з резервуарів, природних і штучних водойм.
Існує класифікація по класу енергоспоживання (і як наслідок сфері застосування)
- Однофазні (розраховані на напругу мережі 220 В такі насоси зовнішні для свердловини в основному монтуються в побутових умовах або на невеликих фермерських господарствах)
- Трифазні 380 В. такі поверхневі насоси для свердловини значно потужніше, ніж перші, і можуть працювати більш тривалий час, видаючи більшу кількість води, їх рекомендують для виробничих потреб, великих систем крапельного зрошення та колгоспних господарств.
Класифікація зовнішнього насоса для свердловини за способом підйому води і робочого механізму
- окремі моделі отримали назву «з нормальним всмоктуванням» це означає, що перед початком роботи шланг, по якому відбувається забір, потрібно попередньо заповнити водою, а сам всмоктуючий механізм розташований всередині корпусу
- є моделі з ежектором це той тип, в якому механізм підйому розташовується поза корпусом. До плюсів відноситься значні зростання глибини всмоктування, а до мінусів часткове зниження ККД
- самовсмоктуючий насос для свердловини не вимагає завчасного заповнення шланга водою, система забору і перекачування знаходиться в корпусі. Такий вид є найбільш популярним і рекомендованим для покупки.
За принципом дії розрізняють:
- вихрові перекачування в такому випадку відбувається за принципом вихрового типу, заснованому на різниці тисків в водяних потоках, що утворюється в результаті роботи двигуна поверхневий
- відцентровий насос для свердловини працює за рахунок кручення безлічі дрібних шестерень у всмоктуючому механізмі
Другий вид характеризується трохи більш тривалим ресурсів роботи, тому Мир буріння радить звернути увагу саме на відцентрові зовнішні помпи для води
Який поверхневий насос вибрати
Виробник
- Китай. Не варто лякатися цього слова. Головне придбати якісний товар. Поверхневі насоси Aquatica (Dongyin) краще, що представлено на українському ринку. Це заводські помпи, які відповідають очікуванням відмінна ціна / якість.
- Німеччина це зовнішні насоси Metabo точність складання, тривала гарантія, висока потужність. Ціна при цьому далеко не найдешевша
- Італія насоси для колодязя Pedrollo, надійні і продуктивні, з оптимальними робочими характеристиками, вартість середня.
- Україна Водолій, Насоси +, Спрут, ХЕЛЗ якісні імпортовані деталі, кращі матеріали і якісне складання таких зовнішніх насосів для свердловини може створити гідну конкуренцію західним аналогам.
Основні робочі параметри
- потужність (ви повинні чітко розуміти споживання поверхневої помпи, щоб не склалося перевантаження мережі)
- глибина всмоктування (від 8-10 метрів, для ежекторних моделей може бути більше)
- продуктивність (в залежності від сфер застосування визначаєте даний параметр)
- максимальний напір (підйом вод поверхневим насосом по шлангу, з урахуванням глибини до дзеркала води)
Сподіваємося, дана інформація була для Вас корисною, а якщо Ви ще не визначилися, як вибрати поверхневий насос для свердловини, консультанти інтернет-магазину Світ Буріння допоможуть вибрати і оформити покупку.
Читайте також:
Виробництво малогабаритних бурових установок