Яку трубу вибрати для свердловини

20-02-2016 17:55

яку вибрати обсадних труб Якщо Ви вирішили оснастити свою ділянку або приватний будинок незалежним джерелом води - свердловиною, ви обов'язково зіткнетеся з питанням вибору бурових матеріалів. Можна довірити вибір професіоналам або самостійно придбати все, що необхідно. Незалежно від того, на кого буде покладено закупівля, Вам варто більш детально дізнатися про матеріали з яких виробляють обсадні труби . Це основна робоча частина конструкції джерела водопостачання і її підбору варто приділити особливу увагу.

Під час існування СCCР в процесі буріння свердловин використовувалися три види обсадних труб:

Азбестова труба, яка проводилася (і проводиться зараз) з цементного розчину. Емпіричним шляхом на сьогоднішній день азбестові колони визнані шкідливими для здоров'я людини. З точки зору бурового майстра - вони створюють чимало проблем, так як з'єднуються скріпами (хомутами). При посадці бурової колони в свердловину і при подальшому використанні під тиском грунту, є дуже велика ймовірність зсуву скрепов. Це призводило до викривлення свердловини, а іноді - до її обвалення.

Сталеві труби. Ці труби є більш якісним продуктом. Сталь за своїми характеристиками перевершує цементні труби за багатьма параметрами. Такі колони зручні в роботі, їх простіше кріпити і встановлювати. За рахунок того, що стінка сталевої труби тонше і відповідно гостріше вони легше врізаються в грунт (особливо при ударному способі буріння). Сталеві труби з'єднуються за допомогою зварного шва, що перетворює колону в монолітну. До них можна приварити різні кріплення для насосів, спорудити антивандальний захист труби. До недоліків можна віднести корозію металу, яка дуже позначається на якості води; невисокий термін служби - від 7 до 40 років (залежить від товщини). За рахунок того, що корозія "виїдає" сталь, утворюються дрібні отвори. Якщо цей отвір досягне діаметра породи (пісок, глина, невеликий камінь, крейда), що знаходиться за зовнішньою стороною труби, вона починає проникати всередину обсадної колони. Це призводить до забивання внутрішнього простору (замулювання). Аналогічно відбувається заклинювання насоса.

Труба з нержавіючої сталі. "Нержавійка" - і 70 років тому, і зараз є самим якісним матеріалом для створення водозабірної свердловини. Термін служби цього матеріалу, до кінця ще не вивчений. Його відкрили в 1915 році, і всі ці вироби живуть по сей день. Єдиний великий мінус "нержавійки" - її ціна. Наприклад - свердловина, глибиною в 30 метрів, обійдеться близько 1 тис. Доларів.

В кінці 90-х почала з'являтися обсадна пластикова труба , яка до початку 2000-х завоювала своє місце на п'єдесталі товарів для буріння.

як вибрати обсадних труб

Пластикову трубу можна теж розділити на дві основні категорії.

Труба з поліетилену. Ця труба дуже легка в монтуванні, її питома вага становить близько 2.5 кг на метрі (при діаметрі 125 мм); доступна для покупки; долговечна.Найті її можна в усіх будівельних магазинах, харчові якості на високому рівні. Але і у неї є мінус. Поліетиленова труба недостатньо міцна, навіть м'яка. Встановлювати її на глибину більше ніж 25 метрів бурові майстри не рекомендують. Надходять скарги від власників цих свердловин, що трубу в певному місці просто стискає і витягнути насос не представляється можливим (хоча він при цьому може працювати).

Труба обсадна пластикова з різьбленням (НПВХ) - зроблена з неластіфіцірованного полівінілхлориду. Ця колона день є "вінцем" еволюції у виробництві обсадних труб для свердловин. Матеріал дуже міцний (витримує навантаження до п'яти тонн), при товщині стінки не менше 6 мм, термін служби, заявлений виробником до 50-ти років; повністю витримані харчові характеристики; в роботі дуже зручна і практична. Розтрубне з'єднання пластикової обсадної труби для свердловин є зручним і досить міцним (ті ж навантаження 5 тонн). Для тих людей, які збираються або планують бурити свердловину, бурові майстри рекомендують замовити пластикові обсадні труби для свердловини.

Читайте також:

Важливість гідроакумулятора в системі водопостачання

Бурові труби особливості ;

Переваги малогабаритної установки для буріння свердловин ;

Виробництво малогабаритних бурових установок