Зміст
- 1 Переваги малогабаритної гідравлічної бурової установки
- 2 Принцип роботи малогабаритної бурової установки на воду
- 3 Переваги малогабаритної гідравлічної бурової установки
За часів радянського простору було поширене два способи (відповідно два види бурових установок в Україні) бурити водяні свердловини:
- УРБ на базі вантажного автомобіля (ЗІЛ, КАМАЗ, ГАЗ, УРАЛ) - установка розвідувального буріння. Застосовувалися не тільки для добування води, а в будь-яких геологічних роботах: розвідки ґрунту, пошуку корисних копалин і т.д. В даний час такий спосіб також користується популярністю. Однак він має ряд недоліків, до основних з яких відноситься висока вартість проведення, величезний розмір агрегату, що не дає можливість працювати на обмеженому просторі.
- Ударно-канатний спосіб (УК). Установка являє собою триногу висотою від трьох до семи метрів. У самому верху знаходиться ролик, через який ковзає трос на кінці з желонкою. Желонка - це товстостінна, важка, металева труба з привареним "вухом" для кріплення троса. Буває різних діаметрів. На кінці знаходиться металевий (іноді з щільної гуми) клапан, так званий "башмак". При ударі об землю в желонку через "башмак" набивається грунт (кількість залежить від його щільності і від швидкості падіння інструменту). Після цього відбувається підняття набитого грунтом "снаряда" і витяг його механічним способом, як правило - це кувалда, лом і інші подібні інструменти. Підняття відбувається механічним способом, шляхом намотування троса на котушку (дуже схоже на підняття відра з колодязя) або електричної лебідкою. У деяких версіях стоїть мотолебідка. До плюсів цього способу можна віднести високу мобільність малогабаритної бурової установки на ділянці, а так само низьку вартість витратних елементів, відповідно, кінцеву вартість свердловини.
З мінусів "дідівського методу" - це важка фізична праця і нездатність бити свердловини глибше 40 метрів.
Переваги малогабаритної гідравлічної бурової установки
У горбистій місцевості, де залягання водяних горизонтів доходить до 120-ти метрів, виникла потреба більш потужної установки для буріння, ніж УК. Такою стала малогабаритна бурова установка (МБУ, МГБУ, Водобур, Гідробур), а спосіб став називатися гідробуріння. Робота можливо тільки за допомогою певної кількості води.
Принцип роботи малогабаритної бурової установки на воду
Зверху і знизу розташовані дві підстави (рама). Вона з'єднується трьома або чотирма товстостінними трубами висотою від 2.5 до 3.5 метрів. На верхньому підставі кріплять електричну лебідку (в деяких версіях - ручну) По двом переднім трубах ковзає каретка з закріпленим на ній двигуном і вертлюгом. Вертлюг - це буровий вузол, який кріпиться до мотор-редуктора, а вже на нього накручуються бурові штанги. Так само до нього кріпиться рукав від помпи або бурового (фекального) насоса. Штанги і бур, якими проводиться буріння всередині, порожнисті і через них циркулює допоміжна вода під тиском. На кінці бура прикріплюються твердосплавні пластини, за допомогою яких і руйнують породу. А вода, тим часом, піднімає всю цю породу на самий верх. Ця установка для буріння під воду здатна пробурити землю до 170 метрів. Плюси такої бурової установки видобутку води:
- компактність
- маневреність
- здатність опускатися на велику глибину
- простота транспортування
- здешевлення вартості свердловини
Якщо Вас зацікавила інформація і ви хочете купити бурову установку для буріння свердловин МГБУ, телефонуйте або замовте зворотний дзвінок. Ми надамо консультацію, допоможемо вибрати обладнання та порадимо надійні і недорогі матеріали для роботи.
Корисно знати:
Важливість гідроакумулятора в системі водопостачання ;
Яку трубу вибрати для свердловини ;