Важливість гідроакумулятора для системи водопостачання

20-02-2017 17:55

Зміст


як виглядає гідроакумулятор в системі водопостачання

Що таке гідроакумулятор

Розширювальний бак, за допомогою якого зберігається постійний тиск рідини в системі водопостачання. При спільній роботі насоса, реле, що регулює тиск, і гідроакумулятора , виходить автоматизована система подачі води. У будь-якій системі водопостачання присутній маса факторів, що впливають на натиск - включення крана, приєднання нових точок, наявність сусідніх джерел водозабору, вимикання насоса і т.д. Щоразу тиск води різко змінюється, що призводить до спрацьовування реле і зупинці / пуску помпи. У повсякденному житті вищеперелічені ситуації відбуваються досить часто - в результаті багаторазове отскаківаніе запобіжника може негативно вплинути на роботу електродвигуна насоса і зменшення терміну його служби. Основною функцією гідроакумулятора є регулювання тиску води в системі для запобігання стрибків у подачі. До допоміжних також відносяться:

  • Підтримка резервного кількості рідини
  • Зниження частоти короткочасних включень помпи
  • Захист від гідроудару (різке підвищення тиску води)

Принцип дії мембранного бака

Важливо пам'ятати, що гідроакумулятор працює як резервуар, а функції перекачування води виконує насос. Усередині корпусу бака розташовується велика гумова груша, яка підтримує тиск, - мембрана. Вона еластична і тримає в собі інформацію, що надійшла воду. Порожнина між металевим корпусом і мембраною заповняться інертним газом або повітрям. В результаті, виникає вакуум. Кріплення до труби відбувається за допомогою фланця, а установка - для підлоги або настінна.

В першу чергу вода надходить в мембрану, і вона розтягується. Потім при стисненні газу / повітря зрівнюється тиску напору. У той момент, коли рідина витрачається, тиск падає і включається помпа. З огляду на те, що будь-який бак спрямований на акумуляцію запасу води, при його використанні не відбувається короткочасних включень насосного обладнання.

Внаслідок того, що вода не має здатність стискуватися, зміна тиску практично не впливає на її обсяг. При кожному незначній зміні тиску відбувалася б реакція запобіжника.

Як вибрати гідроакумулятор для води?

Зараз на ринку представлено багато фірм, що випускають баки. За призначенням виділяються два типи:

  • для систем опалення
  • гідроакумулятор для водопостачання

Виходячи зі своїх потреб, ви точно визначте, на якому зупинити свій вибір. Рекомендовано при виборі бака для опалення звернути увагу на матеріал мембрани; вона обов'язково повинна бути високоміцної (витримувати тиск від 8 бар), зарекомендував максимальна температура рідини - 99 градусів, корпус бака краще з нержавіючої сталі.

За обсягом вміщається води - від 24л до 1000 л, найбільш поширені гідроакумулятори для будинку - від 50 до 200 л. Існує досить різноманітних формул розрахунку, однак точної гарантії того, що цей розрахунок буде відповідати реальному стану справ немає.

  • По-перше, людина не завжди точно може спрогнозувати то кількість води, яке буде споживати.
  • По-друге, джерело рідини теж не завжди дає однаковий обсяг.

Вибирайте виходячи зі своєї потреби в резервному запасі води, який ви приблизно зможете вирахувати за кількістю членів сім'ї і точок розбору. Про матеріал корпусу - виконуються з нержавіючої сталі, вуглецевої сталі з захисними покриттями. Чим більше металоємність гідроакумуляторного бака , тим він надійніший, але і дорожче.

За способом установки:

  • вертикальні
  • горизонтальні.

Тут все залежить від вільного простору і конструктивних особливостей місця розташування. Потрібно враховувати, що для збільшення терміну експлуатації кріплення до трубопроводу, слід розмістити бак в сухому, добре вентильованому місці. Нагадуємо, отримати більш детальну консультацію, придбати і підключити гідроакумулятор ви можете тут .

Читайте також:

Вибір насоса для води в свердловину або колодязь

Як підібрати поверхневий насос для свердловини ;

Чому варто займатися буровим ремеслом ;

Переваги малогабаритної установки для буріння свердловин ;

Стандартні характеристики обсадних труб ;

Особливості підключення гідроакумулятора ;