Як відбувається очищення води зі свердловини

30-07-2018 17:55

система очищення води зі свердловини

Зміст


Очищення води зі свердловини процес і необхідність

У той момент, коли ви тільки плануєте створення свого джерела водопостачання на ділянці, часто виникає питання: яку воду за якістю Ви отримаєте після закінчення робіт. Багато людей не розуміють, що буровики не чарівники, виробляти чудову чисту / смачну / НЕ каламутну / не вонючий / і т.д. воду вони не вміють. В процесі буріння можливо тільки підняти із земних надр то, що знаходиться на глибині. За якість даної субстанції жоден майстер відповідати, на жаль, не може. Як і добути те, чого насправді під Вами немає.

Що таке система очищення води зі свердловини

Перед тим, як ознайомити Вас з процесом і етапами очищення води, варто класифікувати види свердловин:

  • крейдяний - стовп труби забивається в крейдяний шар, глибина залягання якого досить велика. Вода з такого водозабору багата кальцієм (часто виникає навіть надлишкове насичення), може спочатку мати мутно білий колір і придатна для вживання в їжу
  • в камені - труба оточена кам'янистими породами, волога в яких чиста і придатна для пиття, не вимагає установки фільтра для води зі свердловини. Зворотною стороною є часта домішка сірководню, яка усувається шляхом відстоювання і вивітрювання в спеціально встановлених для таких цілей резервуарах
  • в глинистому ґрунті - можуть розташовуватися на середній і великій глибині в залежності від особливостей грунтів даної місцевості, також не вимагають установки фільтра для води на свердловину, так як глина є природним очищувачів. У тому випадку, якщо якість підземних вод в даному регіоні висока, пробуривши на глину, Ви отримаєте максимально якісний результат
  • на пісок - даний тип водозабору обов'язково вимагає розміщення в конструкції фільтра на воду зі свердловини, так як домішки піску швидко призводять механізм глибинного насоса в неробочий стан і засипають водний стовп так, що відновити надходження вологи неможливо

Типи фільтрів для очищення води зі свердловини

Відомі два типи очищення первинний і вторинний. Вони відрізняються моментом створення і установки, а також обладнанням, яке використовується в період функціонування.

Суть первинного очищення води зі свердловини лежить в установці спеціально виготовленого фільтра для води з свердловин і обсипання кварцовим піском або щебенем. Дана схема дозволяє позбутися від дрібних, середніх і великих включень фракцій, що надходять в момент наповнення.

Фільтри для очищення води зі свердловини можуть бути виконані в різних типах обсадних труб (азбестові, металеві, НПВХ, пвх) шляхом установки спеціальної сітки (нержавіючої, тканинної, капронової) або нанесення поліпропіленового покриття.

Виходячи з практики, поліпропіленовий фільтр води зі свердловини більше довговічний, зручний в експлуатації і простий в установці. Нержавіюча сітка швидко виходить з ладу і прогниває, а реанімувати такий водозабір згодом можливо тільки при обліку втрати частини дебіту. У цьому випадку користувач повинен розуміти, що попередній свердловинний насос може не поміститися в діаметр нового розтруба, доведеться докуповувати і нове насосне обладнання.

Як фільтрувати воду зі свердловини вдруге

Зверніть увагу, що приступати до завершального етапу очищення можна тільки тоді, коли водозабір стабільно працює після прокачування. Потрібно відібрати 3-4 літри рідини, передати її в лабораторію для аналізу, дочекатися результату і, в залежності від показників, встановити необхідну систему фільтрації води з свердловини.

Конструкція може бути встановлена перед введенням води в будинок, в місці розводки, на кожній точці роздачі або на виході з резервуару для подачі. Все це залежить від індивідуальної схеми і її особливостей. Купувати дану систему краще на останньому етапі будівництва, однак передбачити її місце краще відразу.

Ціна фільтрів для очищення води зі свердловини

У момент початкового відсіювання в розтрубі ціна однієї штуки може варіюватися від 900 до 4000 грн залежно від матеріалів, діаметр і довжини труби

При вторинному очищенні ціна систем становить від 10000 до 50000 грн залежно від обсягів, ступеня і швидкості виконання процесу, кількості реагентів і мембран, а також фірми-виробника.

Світ буріння бажає Вам пити чисту воду. Сподіваємося, наша стаття була Вам корисна

Радимо почитати:

Чи варто ремонтувати свердловину

Чому варто займатися буровим ремеслом

Фільтр для очистки води зі свердловини

Який глибинний насос краще

Як відремонтувати водяний насос

Як вибрати насос для свердловини

30.07.2018 р